Co je to WordPress?

WordPress - je to bezplatný a na celém světě známý systém, který slouží k řízení obsahu webových stránek. WordPress snadno umožňuje vlastní editaci a aktualizaci obsahu a informací na webu.

K čemu slouží WordPress?

WordPress se většinou používá k obsluze a vytváření webových stránek, včetně blogů. Je také možné instalovat pluginy do WordPressu; například díky WooCommerce můžeme vytvořit systém, který bude obsluhovat internetový obchod. Vytvoření webové stránky nebo internetového obchodu je možné pro každého, i bez znalosti programování, jsme schopni si vytvořit vlastní web zdarma.

Pro koho a kdy je výhodné používat WordPress?

Užitelnost WordPressu je prakticky neomezená díky pluginům, modulům a integracím, které můžeme na svou stránku nainstalovat. Začíná to blogem, přes jednoduché webové stránky a končí pokročilými systémy či informačními portály. Takové široké možnosti rozšíření systému zapříčiňují, že tato platforma je určena prakticky pro každého.

Výhody systému WordPress:

WordPress je aplikace, která má své výhody i nevýhody, stejně jako vše ostatní, ale na některé aspekty stojí za to se zvlášť zaměřit.

Výhody systému WordPress:

  • Zdarma - instalace a používání nevyžaduje žádné poplatky.
  • Intuitivní - odborníci na UX a UI se snaží, aby uživatelé měli co nejpříjemnější zážitek při používání systému.
  • Funkční - lidé po celém světě neustále pracují na rozvoji systému, což nám umožňuje přizpůsobit ho našim vlastním potřebám.
  • Škálovatelný - existuje možnost instalace dalších modulů, které zajišťují integritu a funkčnost s externími systémy.
  • Internetový obchod - WooCommerce je plugin, díky kterému můžeme z naší stávající stránky vytvořit plně funkční internetový obchod, který bez problémů může konkurovat nejlepším aplikacím v oblasti e-commerce.
  • Motivy - jsou to šablony, které můžeme využít na naší stránce. Tisíce motivů a pluginů jsou dostupné prostřednictvím WordPressu v komerční nebo bezplatné verzi. To nám umožňuje vybrat si vhodnou šablonu pro naši stránku, kterou si můžeme následně přizpůsobit

Nevýhody systému WordPress:

  • Instalace - i když má WordPress velmi jednoduchého instalátora, je třeba znát základy některých úkonů, například jak nahrát soubory na server (FTP), což je ekvivalentní vytvoření databáze, kterou WordPress bude používat.
  • Bezpečnost - zatímco samotný systém WordPress je bezpečný díky neustálým aktualizacím, pluginy/šablony/moduly, které nejsou pravidelně aktualizovány, jsou nízké kvality nebo pocházejí z neznámých zdrojů, jsou náchylné k virům a útokům.
  • Výkonnost - nedostatek znalostí při výběru pluginů nebo šablon a jejich počet, který je nainstalován na stránce, může výrazně snížit výkon naší stránky.

Další:

Podívejte se také na naše příspěvky: